ABG BDIHJednou z najčastejšie používaných a taktiež najstarších známok kvality prírodnej kozmetiky je BDIH certifikát - kontrolovaná prírodná kosmetika (Kontrollierte Naturkosmetik).
Značka AUSTRIA BIO GARANTIE  je rakúskou  obdobobou medzinárodnej známky kontrolovaná prírodná kozmetika. Je to vedúcim kontrolný orgán pre ekologické výrobky lokalizovaný v Rakúsku, Európe alebo v Spojených štátoch amerických.

Certifikát BDIH

BDIHJednou z najčastejšie používaných a taktiež najstarších známok kvality prírodnej kozmetiky je BDIH certifikát - kontrolovaná prírodná kosmetika (Kontrollierte Naturkosmetik).

BDIH je zkratka pre nemeckú neziskovú spoločnosť sídliacu v Manheime. Táto združuje viac ako 440 výrobcov a prodajcov prírodnej kozmetiky, doplnkov stravy a lekárskych a medicínskych zariadení.

V roku 1996 zostavili spoločnosti na výrobu prírodných produktov hlavné zásady a smernice definujúce prírodnú kozmetiku, a to hlavne s dôrazom na zrozumitelnosť pre spotrebiteľov. Podľa týchto pravidil, tzv. BDIH štandardu, bolo už nezávislým medzinárodným inštitútom Ecocontrol, povereným kontrolou a posudzovaním prírodných produktov, otestovaných viac ako 2 tisícky produktov. Pokiaľ sú splnené kritériá, je produkt označovaný ochrannou známkou "Kontrolovaná prírodná kozmetika".

Jednou z hlavných a najdôležitějších podmienok pre získanie tohto certifikátu je používanie výhradne prírodných surovín, v maximálnom možnom množstve pochádzajúcich z kontrolovaného ekologického poľnoshospodárstva alebo ekologického zberu v prírode. Veľký dôraz je kladený taktiež na ochranu zvierat. Spoločnosť svojimi nárokmi aktívne podporuje ekologické poľnohospodárstvo a klade dôraz na ekologickú únosnosť výroby a použitých obalových materiálov.

Prírodná kozmetika označená ochrannou známkou BDIH nesmie obsahovať ropné produkty (vazelína, parafín), syntetické parfémy a farbivá, chemické konzervanty (na konzervovanie je povolené používať tie emulgátory a tenzidy, ktoré sa vyrábjú z rastlinných surovín, teda tukov, voskov, lecitínu, atď.). Zakázané je testovanie na zvieratách, a to sa týka nielen konečných produktov, ale aj vstupných surovín. Použitie konkrétnych látok je definované v pravidelne aktualizovanom zozname povolených surovín.

AUSTRIA BIO GARANTIE

ABGZnačka AUSTRIA BIO GARANTIE  je rakúskou  obdobobou medzinárodnej známky kontrolovaná prírodná kozmetika. Je to vedúcim kontrolný orgán pre ekologické výrobky lokalizovaný v Rakúsku, Európe alebo v Spojených štátoch amerických.

Austria Bio Garantie GmbH (ABG) bola založená v roku 1993 ako prvý certifikačný orgán pre bioprodukty v Rakúsku. Aktivity spoločnosti sa vzťahujú na kontrolu a certifikáciu bioproduktov v priebehu celého potravinového reťazca. Produkty certifikované podľa ABG sú označené našej číselným kódom: AT-BIO-301.

 

Certifikat Certifikat Certifikat

Certifikat Certifikat Certifikat