-
Pri infekcii koronavírusom je jedným z najčastejších príznakov náhla strata čuchu, čiže anosmia. Jej príčina nie je doposiaľ známa a keď udrie, môže spôsobiť nielen nepríjemný pocit absencie vôní, ale aj stratu chuti do jedla, či úzkostné nálady.
-
Keď sa vonku začne pomaly stmievať a ochladzovať, číha na unavené telo veľa nástrah v podobe vírusov a baktérií. Začína to nenápadne, škrabaním v krku, zvýšenou teplotou, bolesťou hlavy, kašľom a nádchou. Signály prichádzajúcej choroby nie je radno podceňovať, je treba sa včas správne vyzbrojiť, lebo úspech praje pripraveným. Účinnou zbraňou je kolekcia SALOOS Nachladnutie & Imunita. Čo ju robí jedinečnou a prečo by ste jej mali páve teraz venovať pozornosť?
-
Tea tree éterický olej je nepochybne jedným z najbežnejších éterickým olejov. Ako sa pestujú čajovníky, z ktorých sa éterický olej vyrába? Ako ho správne skladovať a pre aké vlastnosti je obľúbený už po celé stáročia?
-
Vône sú našim mozgom prijímané a vyhodnocované najrýchlejšie zo všetkých vnemov. Čuchové nervy sú spojené priamo s tou časťou mozgu, ktorá zohráva kľúčovú úlohu pri spúšťaní emocionálnych reakcií, akou je radosť, náklonnosť, zlosť, smútok alebo sexuálne a erotické naladenie. Okrem toho molekuly silíc vstupujú vdýchnutím do pľúc, krvného riečišťa a odtiaľ potom do celého tela. Tým je ich účinok znásobený. Preto je nesmierne dôležitá čistota a kvalita esenciálnych olejov.
-
Aromaterapia je skvelá podporná metóda na posilnenie obranyschopnosti organizmu, účinná pomoc pri respiračných ochoreniach, v rekonvalescencii a hlavne najlepší spôsob na udržanie dobrej nálady. Nebojte sa ju používať!
-
V domácej lekárničke by nemalo chýbať niekoľko základných esenciálnych olejov. Sú dôležité nielen doma, ale aj v batožine pri krátkych výletoch, dovolenke v našej krajine alebo aj v zahraničí. Aj len obyčajné bodnutie hmyzom alebo ľahké prechladnutie dokáže výlet pokaziť, jednoduchá a účinná lekárnička by nám preto mala pomôcť zabezpečiť rýchlu úľavu pri drobnejších problémoch.
-
V dnešnej dobe obzvlášť každého zaujíma téma chrípkových ochorení a prechladnutia. Prečítajte si čo prináša aromaterapia ako prevenciu a zmiernenie príznakov ochorenia.
-
Vôňa esenciálnych olejov vás môže sprevádzať celým dňom. V kancelárii, kde pohlcuje pachy a osviežuje, pri štúdiu, pri kúpeli, masáži, odpočinku aj počas spánku.
-
Prepracovanosť je stav, keď telo a myseľ nemá dostatok času a priestoru na regeneráciu a je nútené šlapať stále naplno. U niektorých sa jedná o proces, ktorý im nevadí, pretože sami nedokážu vypnúť a to, že pracujú non-stop im príde úplne normálne. Sú to takzvaní workoholici, ktorí, keď si priznajú, že majú problém musia sa znova učiť ako zvoľniť a relaxovať. U iných sa zase môže jednať napríklad o únik do pracovných povinností pred riešením osobných problémov.
-
Aromalampa je najčastejšie keramická, ale niekedy aj sklenená alebo kovová nádoba, ktorá má na dne priestor na sviečku a nad ním nádobku na odparovanie. Nádobka sa po zapálení sviečky naplní teplou vodou (40 – 50°C) do ktorej sa pridá pár kvapiek vybraného éterického oleje alebo zmesi éterických olejov.
-
Pri každom použití éterických olejov musíme dbať na správne dávkovanie a u malých detí to platí dvojnásobne. Aplikácia niektorých éterických olejov sa dokonca u malých detí vôbec neodporúča. Pokiaľ však zvolíme vhodné oleje a správne dávkovanie, môže nám aromaterapia pri riešení rôznych detských potiaží a neduhov veľmi pomôcť. Jedným zo skvelých olejov je napríklad bio mandarinka.
-
SILICA - látka, ktorú obsahuje rastlina ako celok v koreni, plodoch, listoch, kôre, byline, semenách. Ich chemické zloženie je veľmi komplikované, v laboratórnych podmienkach nenapodobiteľné.
-
Aromaterapia v škôlke: áno alebo nie?
Podľa názorov skúsených odborníkov aromaterapia do škôlky určite patrí. Môže výborne doplniť a spestriť program pre deti, rozšíriť im obzory a ukázať prírodu z trošku iného uhlu pohľadu. Pokiaľ sa dodržia pravidlá bezpečnosti pre používanie aromaterapie pre malé deti, tak jej riziká sú minimálne.
-
Parfém na olejovej báze
Doporučujeme: Flakon na 10ml, 8ml jojobového oleja (môže byť aj mandľový alebo marhuľový, majú indiferentnú vôňu), 35- 45 kvapiek esenciálnych olejov ≈ 2,2ml
Oleje na koži vydržia pomerne dlho, nevyparujú sa tak rýchle ako alkohol, a sú šetrenejšie na pokožku. Vždy začínajte miešaním samotných esenciálnych olejov zvlášť. A až potom dolejte 8 ml nosného oleja.