Baobab je jedným zo symbolov rastlinnej ríše Afriky. A odtiaľ pochádza aj legenda vysvetľujúca jeho zvláštny tvar. Baobab bol údajne jedným z prvých stromov na Zemi vôbec. Keď sa začali objavovať ďalšie stromy, baobab im veľmi závidel – jednému jeho štíhly kmeň, ďalšiemu sladké plody či voňavé kvety… Bohovia už nemohli jeho sťažnosti počúvať, preto ho vytrhli a zasadili koreňom nahor, aby ho umlčali. Tak či tak, tento stále nespokojný "obrátený" strom je hotový poklad a africkí domorodci si ho veľmi vážia.

Nazývajú ho STROM ŽIVOTA, kvitne iba jeden krát za rok, často v noci. Dokáže prežiť až 100 rokov.

baobab mail 2023 3

Baobabový olej sa získava lisovaním za studena zo sušených semien plodov. Má zlatožltú farbu, vonia zemito a chuťou jemne pripomína orechy.

 

Čo obsahuje baobabový olej?

Jeho zloženie je mimoriadne bohaté na mastné kyseliny a vitamíny. Obsahuje tiež omega 3, 6 a 9 kyseliny. Z vitamínov treba spomenúť najmä vysoký obsah vitamínov A, C, D, E, F a K, ktoré sú nevyhnutné pre zdravú pokožku. Vyznačuje sa taktiež vysokým obsahom trieslovín, katechínu a flavonoidov.

 

ÚČINKY

  • Hydratuje pokožku
  • Upokojuje podráždenú pokožku
  • Bojuje s akné, ekzémom aj psoriázou
  • Vhodný na odstraňovanie pigmentových škvŕn
  • Pomáha eliminovať vznik strií a znižuje ich viditeľnosť
  • Zvyšuje tvorbu kolagénu, čím bojuje proti vráskam

baobab2023 3

 

POUŽITIE

Olej má naozaj veľké hydratačné schopnosti, vďaka čomu ho môžete využívať namiesto nočného krému proti vráskam alebo ho môžete zmiešať s krémom, ktorý používate. Tak sa vám bude omnoho lepšie aplikovať na tvár. Ak ho chcete využívať na telo, jednoducho naneste baobabový olej na vlhkú pokožku hneď po kúpeli alebo sprche, olej sa rýchlo absorbuje, takže na pleti ani pokožke nezanecháva nepríjemný mastný film. Je vhodný aj na suchosť lakťov, či hydratáciu popraskaných pier. Môžete ho použiť aj ako masážny olej. Či už ho použijete samostatne, alebo  s Vaším obľúbeným  éterickým olejom je len na vás.

Baobabový olej je určený len na vonkajšie použitie, kvôli obsahu veľa omega-6 mastných kyselín a málo omega 3-mastných kyselín, čo môže v dlhodobom horizonte užívania viesť k vzniku zápalových procesov v tele. 

 

NÁŠ TIP:  Pokiaľ máte kruhy pod očami kvôli stresu, nedostatku spánku... stačí ho naniesť na okolie očí a nechať účinkovať