Bioaktívne séra SALOOS sa rozrástli o vysoko účinný pleťový olej s retinolom a bakuchiolom. Čo dokážu tieto najmodernejšie rastlinné účinné látky a prečo by ste si tento hit v starostlivosti o pleť rozhodne nemali nechať ujsť?

Čo je retinol a bakuchiol?

Retinol je jednou z najpopulárnejších kozmetických zložiek. A niet divu, keďže má vedecky podložené účinky proti vráskam, pigmentovým škvrnám, ochabnutej pokožke a akné.

 

Retinol

Patrí do skupiny retinoidov. Toto je najúčinnejšia forma vitamínu A, ktorá urýchľuje tvorbu kožných buniek. Pôvodne bol vyvinutý na boj proti akné, ale výsledky klinických štúdií ukázali, že má tiež takmer zázračný účinok na starnúcu pokožku.

retinol clanok 1

 

Bakuchiol

Je to oceňovaná rastlinná alternatíva k retinolu. Prirodzene sa nachádza v semenách indickej rastliny Psoralea corylifolia, ktorá sa v sanskrite nazýva bakuchi. Aj keď sa líši zložením, má podobný účinok a navyše protizápalové účinky, ktoré sú neoceniteľné v boji proti pupienkom a akné. Stimuluje vlastnú syntézu kolagénu pokožky a urýchľuje jej regeneráciu.

 

Ako funguje retinol?

Retinol pomáha skrátiť čas potrebný na obnovenie kožných buniek z približne 28 dní na 14-21 dní. Zrýchlený proces regenerácie a zvýšenie počtu mladých buniek prispieva k poklesu vrások, zjednoteniu tónu a celkovému rozjasneniu pleti.

Okrem toho vitamín A podporuje produkciu kolagénu a elastínu, vďaka čomu je pokožka dokonale spevnená. Tiež čistí a redukuje póry.

retinol clanok 2

 

Kedy začať s retinolom?

Retinoly sa odporúčajú pridávať do pravidelnej starostlivosti o pleť okolo veku 25 rokov, keď sa množstvo kolagénu začína prirodzene klesať. Nebojte sa, tu neplatí, že pokožka si na retinol tak zvykne, že prestane fungovať. Naopak, môže sa používať ako prevencia dlhé roky.

 

Ako ho správne používať?

Retinol si zaslúži každá pokožka a nemýľte sa, dokáže si poradiť aj s tou citlivou. Závisí to len od jeho správneho použitia. Na začiatku odporúčame použiť menšie množstvo, keďže sa môže prirodzene vyskytnúť mierne začervenanie alebo šupinatenie pokožky. Používajte ho najprv približne 1-2 krát týždenne a postupne po 14 dňoch zvyšujeme frekvenciu aplikácie.

Buďte opatrní, retinol nie je exfoliant, možné šupinatenie kože je nežiaducim vedľajším účinkom. Ak tento jav na svojej pokožke spozorujete, odporúčame znížiť dávkovanie, kým si naň pokožka postupne zvykne.

 

Správny postup

Retinol je citlivý na slnečné lúče, preto ho odporúčame používať večer a ráno používať krém s SPF faktorom.

Aplikujte ho na vyčistenú a navlhčenú pokožku a následne sa odporúča použiť hydratačné hyalurónové sérum. Ak máte citlivú pokožku, naneste hyalurónové sérum pred retinolom.

Dôležitá je pravidelnosť a trpezlivosť. Keďže retinol výrazne skracuje čas obnovy kožných buniek počas dočasného obdobia asi 1-4 týždňov, v dôsledku čistenia pokožky od nahromadených buniek, môže dôjsť k zvýšenej tvorbe pupienkov. Tieto príznaky však čoskoro ustúpia a vy sa potešíte z fantastických úspechov.

 

Výsledky, ktoré vás budú baviť

Pri retinole jednoznačne platí, že kto čaká, psa dočká. Viditeľné zlepšenie môžete vidieť už za 6 týždňov. A je sa na čo tešiť, účinky retinolu overujú nielen spokojní zákazníci, ale aj vedecký výskum:

  1. minimalizácia vrások
  2. viditeľné omladenie a rozjasnenie pokožky
  3. redukcia pigmentových škvŕn
  4. čistenie a redukcia pórov

 

S čím môžem retinol kombinovat?

Samotný retinol je veľmi účinná látka, pri ktorej si všimnete významný rozdiel aj bez toho, aby ste ho kombinovali s inými účinnými látkami. Ale ak ho skombinujete s inými aktívnymi kozmetickými zložkami, môžete dosiahnuť fantastické výsledky v krátkom čase.

Kyselina hyalurónová je jemná, vysoko hydratačná látka, ktorá dokonale dopĺňa produkty retinolu, upokojuje a podporuje dlhodobú hydratáciu.

retinol clanok 3

 

Na čo si dávať pozor?

1. Pobyt na slniečku

Keďže pokožka sa po aplikácii retinolu môže stať tenšou a citlivejšou, odporúčame zahrnúť produkt s SPF 30 do pravidelnej starostlivosti o pleť. Jeho používanie zaručuje nielen fungovanie retinolu, ale tiež spoľahlivo chráni pokožku pred poškodením slnkom a výskytom pigmentových škvŕn alebo hlbokých vrások.

2. Tehotenstvo

Počas tehotenstva dochádza v dôsledku hormónov k prirodzenej zmene pokožky a častejšiemu výskytu akné. Napriek tomu si ale nechajte prípravky s účinnými látkami na neskôr. Medzi takéto patrí aj retinol, ktorý sa neodporúča počas tehotenstva.

3. Hydratácia

Pri pravidelnom používaní retinolu nezabudnite do svojej kozmetickej rutiny zahrnúť ďalšiu extra hydratáciu. Rýchlejšia obnova pokožky môže prispieť k prechodnému pocitu vysušovania pleti. Ideálne na to sú 100% Bio kvetinové vody Saloos®.

 

Objavte NOVINKU – SALOOS® Bioaktívne sérum Retinol (50 ml)

Pokročilé bio anti-age sérum je mimoriadne účinným riešením proti starnutiu pokožky. Ponúka synergickú kombináciu najmodernejších zložiek – ultralifting RETINOL a omladzujúci BAKUCHIOL, jedinečnú rastlinnú alternatívu k vitamínu A.

Tento originálny komplex prírodných retinolov viditeľne minimalizuje vrásky a pigmentové škvrny. Obsahuje vysoko funkčné účinné látky, ktoré stimulujú produkciu kolagénu a zvyšujú elasticitu pokožky.

V efektívnej kombinácii s bio šípkovým olejom a squalanom ho chráni pred voľnými radikálmi a stratou sily. Ukázalo sa, že pokožka je po použití hladšia, pružnejšia a žiarivejšia.

retinol clanok 4

  1. redukcia vrások až o 57%*
  2. Až 33% zjednotenie tónu*
  3. 100% žien potvrdilo pocit zlepšenia vzhľadu pokožky **

* na základe klinickej štúdie

tlacidlo e shop