Letné počasie sa nám pomaly dostáva pod kožu, a to doslova. Dobrý sluha, zlý pán – to neplatí len o ohni, ale aj o horúcom a pálivom slnku. V letnom období sa vystavujeme slnku, teplému vzduchu, chlóru, ale aj klimatizácii - toto všetko môže mať negatívny vplyv na stav našej pokožky aj vlasov. Máme pre Vás niekoľko kozmetických tipov, vďaka ktorým strávite menej času výberom tej správnej starostlivosti a ušetrený čas môžete venovať relaxácii.

letny kokteil re tvra a vlasy

HYDRATAČNÝ CEREMONIÁL

Dôkladne odlíčená pleť je základom nielen v lete. Zo širokej ponuky Odličovacích olejov doporučujeme hydrofilný odličovací olej Granátové jablko, ktorý obsahuje vzácny olej zo semien tohoto, čím ďalej, tým viac obľúbeného ovocia. Nečistoty ani vodeodolný make-up nemajú šancu, pleť zostane dokonale čistá, regenerovaná a hydratovaná.

K dočisteniu a zvýšeniu vlhkosti v pokožke neexistuje nič lepšieho ako sú Kvetinové pleťové vody. Naviac sa nimi vďaka praktickému rozprašovaču môžete hýčkať po celý deň. So stúpajúcimi teplotami do závratných výšok dodá pleti potrebné osvieženie a naviac vás okúzli svojou jemnou vôňou. V ponuke značky SALOOS nájdete kvetinové vody s upokojujúcou levanduľou, povzbudzujúcou ružou a ďalšie, medzi ktorými si každá žena iste nájde svoju favoritku.

Bio Malinový olej

Posledným krokom v starostlivosti o pleť je samozrejme výživa. Ako je známe, slnečné lúče urýchľujú starnutie pleti, my ale poznáme spôsob, ako ho výrazne spomaliť! Týmto zázrakom je Bio Malinový olej. Maliny k dozrievaniu potrebujú slnko, vy potrebujete maliny, aby o pleť zaťaženú pôsobením slnečných lúčov bolo dokonale postarané. Malinový olej sa môže pýšiť celou škálou účinkov – je protizápalový, antioxidačný, hydratuje a obsahuje veľké množstvo minerálnych látok a vitamínov. Pozor si ale dajte, pokiaľ sa niekde dočítate, že malinový olej má vysoký ochranný faktor a Vašu pokožku tak chráni pred škodlivým UV žiarením. Tento fakt nebol nikdy vedecky potvrdený a mohli by ste si tak spôsobiť nepríjemné slnečné spálenie!

AJ VLASY MOŽU MILOVAŤ LETO

Napriek tomu, že klobúky sú už celé storočia obľúbeným letným doplnkom, vlasy nám úplne ochrániť nevedia.

Rituál vlasových zábalov by sme mali realizovať aspoň jedenkrát týždenne. Začnite výberom oleja vhodného pre vaše vlasy. Argánový olej je na leto jeden z najvhodnejších – intenzívne sa stará o suché a lámavé vlasy, naviac ich chráni pred vysušením spôsobeným slnečným žiarením. Nedá sa opomenúť ani obľúbený Kokosový olej, ten je vhodný na suché aj mastné vlasy a dodá im potrebný lesk a vitalitu. A najvoňavejší nakoniec – Bio Slivkový olej s fascinujúcou vôňou horkých mandlí a marcipánu. Nielen, že je excelentný v starostlivosti o pleť, na svoje si prídu aj vlasy. Pomáha riešiť problémy s krepovaním, lámavosťou a poskytne poriadnu dávku hydratácie. Jeho ochranu pred teplom oceníte nielen na slnku, ale aj v prípade použitia fénu a žehličky.

tip na pouzitieVybraný olej zľahka zahrejte v dlaniach a nanášajte ideálne na vlhké vlasy. Nechajte pôsobiť minimálne 15 minút, ale aj kľudne celú noc. Ráno dôkladne umyte šampónom a tešte sa z hebkosti a sily, ktorú vaše vlásky načerpali.